Těhotenství – speciální období v životě ženy

Pro každou ženu je okamžik, kdy se podívá na pozitivní výsledek těhotenského testu, nezapomenutelný. V tu chvíli se jí změní celý život, protože mateřské pouto vzniká již v této chvíli.

Nové vědecké poznatky naznačují, že k přenosu mateřských mikroorganismů na dítě dochází již během těhotenství, nikoliv až po porodu. Vyvíjející se plod je vystaven bakteriím, které procházejí přes placentární bariéru. Hektický životní styl a nevyvážená strava mohou negativně ovlivňovat lidskou mikrobiotu, a proto je důležité, aby o sebe nastávající maminky dobře pečovaly – v zájmu svém i svého miminka.

Doplňování stravy o probiotika v tom může pomoci. L. reuteri Protectis® je jedním z nejlépe prozkoumaných probiotických kmenů na světě a jeho bezpečnost pro matku i dítě byla prokázána v mnoha klinických studiích.

V těhotenství je důležité zůstat zdravá

Silný imunitní systém je důležitý proto, abyste se v těhotenství cítila dobře. Významnou roli přitom hraje kvalitní strava a trávení.

Až 80 % buněk imunitního systému se nachází v našem trávicím traktu. Potraviny dodávají nastávajícím maminkám potřebné látky, které přispívají k normální funkci imunitního systému. Dobrým příkladem takové látky je vitamin D. Přírodní zdroje vitaminu D jsou ryby, rybí tuk nebo vaječné žloutky. Kromě toho si naše tělo umí vytvořit vitamin D ze slunečního záření.  U těhotných žen je v závislosti na stravovacích návycích a na ročním období někdy potřebná suplementace vitaminu D. Užívání probiotických přípravků s vitamínem D, např. BioGaia®, je vynikajícím způsobem, jak si udržovat vyváženou střevní mikrobiotu a zároveň dodávat organismu vitamin D.

Dobré trávení

Během těhotenství ženské tělo prochází výraznými změnami, které se mimo jiné týkají i trávicího traktu.

Až 50 % těhotných má problémy se zácpou. V tomto případě pomáhá dostatečný příjem tekutin a pravidelný pohyb. Doporučuje se též navýšení počtu přátelských bakterií ve střevě. Rovněž při a po užívání antibiotik je třeba narušenou střevní mikrobiotu doplnit.

Přípravky BioGaia® s obsahem živých probiotických bakterií L. reuteri Protectis® mohou nastávajícím maminkám pomoci udržet odpovídající složení střevní mikrobioty.

Podpora mikrobioty po císařském řezu

Během přirozeného porodu miminko při průchodu porodními cestami přichází do kontaktu s mateřskými bakteriemi.

Tento mikrobiální přenos je velmi přínosný pro vývoj jeho imunitního systému. Pokud se miminko narodí císařským řezem, k tomuto přirozenému procesu nedochází. To může vést ke změnám ve složení střevní mikrobioty miminka.

Limosilactobacillus reuteriProtectis® může přispět k normálnímu vývoji střevní mikrobioty u dětí narozených císařským řezem. Mléčné bakterie (laktobacily) mohou být prospěšné i pro miminka narozená přirozeným způsobem, protože přispívají k rovnováze jejich střevní mikrobioty a podporují správný vývoj střevní motility. Probiotika BioGaia® jsou bezpečná i při dlouhodobém užívání a pomohou vašemu miminku zajistit bezproblémové zažívání v prvních měsících života.

 

Zdraví na cestách

Naplánovat dovolenou často zabere několik měsíců a je velmi frustrující, když vám ji zkazí cestovatelský průjem. Naštěstí existuje způsob, jak toto riziko snížit.

Přečíst více