L. reuteri je druh probiotických bakterií, který se vyvíjí společně s člověkem od úplného počátku jeho existence. Díky tomu je svému hostiteli výborně přizpůsoben. L. reuteri je jedním z prvních druhů bakterií, které osidlují střevo novorozenců, a tvoří tak základ normální střevní mikrobioty. Probiotické přípravky BioGaia® s L. reuteri patří mezi nejlépe vědecky prozkoumaná probiotika z hlediska účinnosti a bezpečnosti. K dnešnímu dni byly účinky a bezpečnost různých kmenů L. reuteri zdokumentovány ve 217 klinických studiích s 18 000 subjekty všech věkových kategorií. Výsledky byly uveřejněny ve 194 článcích na stránkách odborného tisku (únor 2020). Přečtete si více o L. reuteri.

L. reuteri Protectis® je kmen druhu L. reuteri, který byl testován v 152 dokončených klinických studiích s 14 800 subjekty. Je obsažen v probiotických dětských kapkách a žvýkacích tabletách. Jeho přesné vědecké označení zní L. reuteri DSM 17938.

Bakterie jsou v dormantním stavu (spící), ale při kontaktu se slinami se aktivují a jejich metabolismus je restartován. V okamžiku, kdy se dostanou do žaludku, začíná kolonizace trávicí trubice.

Přípravky obsahující více probiotických kmenů nemusejí mít nutně lepší účinky než přípravky obsahující pouze jeden kmen. Nejdůležitější je, aby konkrétní kmen/y měly účinky prověřené klinickými studiemi.

Všechny bakteriální kmeny v přípravcích BioGaia® jsou lidského původu, přirozeně kolonizují člověka, a je tedy pravděpodobnější, že skutečně budou mít pozitivní vliv na lidské zdraví.

Název BioGaia je složeninou dvou slov: Bio a Gaia. Bio představuje život, všechny živé organismy, přírodní původ, biologický výzkum a ekologii. Gaia byla mocná řecká bohyně, tvůrkyně všeho života, sestra Érota a ztělesnění Země.

Přípravky mohou být skladovány na suchém místě při pokojové teplotě, která nepřesáhne 25 °C.

Pokud pokojová teplota přesahuje 25 °C, doporučujeme uchovávat kapky v ledničce.

Vysoké teploty a/nebo vysoká vlhkost probiotickým bakteriím nesvědčí. Pokud jsou nevhodným podmínkám vystaveny na delší dobu, je třeba počítat s tím, že účinnost probiotika bude snížena a dojde ke zkrácení doby použitelnosti. I v tomto případě je však přípravek bezpečný.

Dětské kapky BioGaia® Protectis® není vhodné skladovat v mrazících zařízeních. Při minusových teplotách tuková složka kapek ztuhne a probiotické bakterie jsou vystaveny působení vody. Tento proces výrazně snižuje kvalitu výrobku a dobu použitelnosti.

Probiotika BioGaia® můžete užívat před jídlem i po jídle. Důležité je užívat probiotika pravidelně. 

Probiotika BioGaia® můžete užívat s jídlem i na lačno. Důležité je, abyste je užívali každý den v denní dobu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Ano, dětské kapky BioGaia® můžete smíchat s mateřským mlékem, umělou kojeneckou výživou nebo je přidat do jídla. Jediné, na co je třeba dávat pozor, je teplota. Nepřidávejte kapky do tekutin nebo jídel teplejších než 37 °C. Pokud kapky smícháte s nápojem nebo pokrmem, vždy je třeba ho zkonzumovat ještě téhož dne. .

  • Před použitím tubu důkladně protřepejte (10 sekund), aby se bakteriální kultura promíchala s olejem.
  • Otočte tubu hrdlem svisle dolů a jemným stisknutím nakapejte 5 kapek.
  • Kapky mohou být podávány na lžičce, nakapány na prso (v případě, že kojíte), přidány do lahve s mlékem nebo do jídla.
  • Stačí podávat 5 kapek jednou denně.
  • Nepřidávejte do horkých nápojů nebo pokrmů – vysoká teplota ničí živé bakterie.

Doporučená denní dávka probiotik L. reuteri Protectis® je 100 milionů CFU (Colony Forming Units = kolonie tvořící jednotky), tedy 108 CFU. Tato dávka je obsažena v 1 tabletě nebo 5 kapkách přípravků BioGaia® Protectis®.

Doporučené dávkování probiotik není závislé na tělesné hmotnosti. Klinické studie potvrzují účinnost L. reuteri Protectis® u dětí i dospělých zcela při stejném dávkování.

Na základě výsledků klinických studií byla jako bezpečná a účinná stanovena denní dávka 100 milionů CFU (colony forming units) L. reuteri Protectis®.

Ano, protože asi po týdnu po ukončení léčby L. reuteri ze střeva vymizí. Mikrobiota každého jedince je stále stálá a vysoce odolná vůči „nově příchozím“. I bakterie, které jsou lidé vlastní, jako třeba L. reuteri, tím , že jsou dodávány, protože v současném civilizovaném světě existují z nás není L. reuteri v časném dětství kolonizována. Pravidelné užívání probiotik BioGaia® vám zajistí potřebný denní přísun laktobacilů.

Na tuto otázku je těžké přesně reagovat, protože záleží na důvodu, proč probiotika užíváte, a také na individuální složení střevní mikrobioty každého z nás. Máte-li nějaké pochybnosti ohledně svého zdraví nebo zdraví svého dítěte, poraďte se s lékařem nebo lékárníkem.

* Akuální regulace týkající se doplňků stravy bohužel neumožňuje komunikovat účinky probiotických produktů ani žádná zdravotní tvrzení. V Evropě je užívání zdravotních tvrzení v souvislosti s potravinami a doplňky stravy regulováno Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA), zatím pro probiotika neexistují žádná schválená zdravotní tvrzení.

Jedna žvýkací tableta BioGaia® má pouze 1,1 Kcal.

Klinické studie potvrzují, že kapky BioGaia® Protectis® jsou bezpečné a lze je podávat od narození, kapky BioGaia® Protectis® s vitaminem D lze podávat dětem od ukončeného 2. týdne.

Bezpečnost přípravků BioGaia® byla potvrzena celou řadou klinických studií. Do studií byli zařazeni novorozenci (včetně předčasně narozených dětí), malé děti, dospělí, senioři, osoby s oslabenou imunitou (včetně HIV pozitivních). Žádná z těchto studií nepotvrdila, že by užívání probiotického kmene L. reuteri  mělo vedlejší účinky, a to ani při dávkování, které silně překračovalo dávky obsažené v přípravách BioGaia® Protectis®. Pouze u několika jedinců byly zaznamenány dočasné problémy s vyšší plynatostí.

Probiotika BioGaia® jsou doplňky stravy, a pokud se jedná o bezpečnost, lze je srovnávat s běžným jogurtem. Přípravky jsou vhodné například při užívání antibiotik k obnovení rovnováhy střevní mikrobioty.

V přípravcích BioGaia® nejsou obsaženy žádné známé alergeny jako jsou vejce, arašídy, ořechy, ryby, měkkýši nebo sója.

Přípravky BioGaia® Protectis® mohou užívat i lidé s alergiemi na bílkovinu kravského mléka nebo s nesnášenlivostí laktózy a lepku.

  1. Probiotické bakterie se pěstují na různých typech živých půd.
  2. Ke kultivaci kmene L. reuteri  Protectis ®, který je obsažen v tabletách a kapkách BioGaia® Protectis ®, se používá buď odtučněné mléko, nebo kultivační médium z ječmene.
  3. Po kultivaci jsou bakterie naředěny a vzniká finální produkt.

Kapky a tablety BioGaia®  neobsahují bílkoviny kravského mléka, a proto je mohou užívat i osoby s alergiemi na mléko nebo osoby na bezmléčné dietě.

Probiotika jsou prospěšné bakterie obsažené v potravinách nebo doplňcích stravy. Přesná definice zní: „Probiotika jsou živé mikroorganismy, které při použití v adekvátním množství přispívají ke zdraví hostitele.“ (WHO / FAO, 2002). Kvalitní probiotika by měla mít účinky ověřené v klinických studiích. Dále musí probiotický přípravek obsahovat jeden kmen a stejné dávky bakterií, jaké byly použity v klinickém testování.
Více o významu probiotik si přečtěte zde: Probiotika

Značka BioGaia ® nabízí spotřebitelům na celém světe klinicky ověřené, patentované a uživatelské přátelské probiotické přípravky. Aktuální regulace týkající se doplňků stravy bohužel neumožňuje komunikovat účinky probiotických přípravků, ani žádná zdravotní tvrzení. V Evropě je užívání zdravotních tvrzení v souvislosti s potravinami a doplňky stravy regulováno Evropským úřadem pro bezpečnost potravin (EFSA), zatím pro probiotika neexistují žádná schválená zdravotní tvrzení. Chcete-li se o významu a účincích probiotik dozvědět více, zeptejte se svého lékaře nebo lékárníka.

Probiotika jsou živé mikroorganismy, které jsou prospěšné pro organismus hostitele tím, že udržují v rovnováze jeho mikrobiotu. Prebiotika jsou nestravitelné složky potravy, které stimulují růst bakterií v trávicím ústrojí.

Probiotické přípravky obsahují různé probiotické kmeny. To znamená, že ani přípravky s několika L. reuteri nejsou stejné. Přípravek s L. reuteri NCIMB 30242 není stejný jako probiotický přípravek, který obsahuje např. L. reuteri DSM 17938. To je důvod, proč je při klinických studiích nezbytné definovat a testovat probiotika až na úrovni kmenů.

.

Přípravky obsahující více probiotických kmenů nemusejí mít nutně lepší účinky než přípravky obsahující pouze jeden kmen. Klíčové je, aby byl účinek konkrétního kmene / kmenů prokázán klinickými studiemi.

Kontakt

Zanechte nám zprávu
*povinné pole
Prohlášení o souhlasu s ochranou údajů: Tímto potvrzuji, že jsem si přečetl a přijímám zásady ochrany osobních údajů*