Spokojená bříška – spokojená rodina

Nikdo nepochybuje o tom, že pestrá a vyvážená strava je klíčová pro zdraví celé rodiny. Jenže jak se stále zrychluje životní tempo, lidé skladbu potravy a stravovací návyky přizpůsobili, aby vůbec mohli v moderním světě fungovat. Do poslední minuty rozplánovaný den už se dnes netýká jen dospělých ale i dětí, které mají často stejně plný diář jako jejich rodiče. Je třeba zvládnout hudebku, trénink, návštěvy kamarádů, doučování…a seznam by mohl pokračovat téměř donekonečna. Rychlý životní styl může bohužel negativně ovlivnit stav trávení členů vaší rodiny, zvláště rané dětství je rozhodující pro vybudování zdravé střevní mikrobioty. V dnešním článku si projdeme některé nejběžnější trávicí obtíže a poradíme vám, jak se postarat o bezproblémové trávení celé rodiny.

Přečíst více

Jak se vyhnout trávicím obtížím na cestách

Trávicí obtíže jistě nejsou na seznamu zážitků, které plánujete na dovolené! Bohužel se ale jedná o nejčastější zdravotní problém všech cestovatelů. Cestování je skvělá věc, pro náš trávicí systém ale často představuje pořádnou zátěž. Exotická jídla, koření, odlišné podnebí, časové posuny, nezvyklé prostředí a změny běžného režimu, to vše může ovlivnit jinak bezchybnou práci našeho trávení. Naštěstí máme v rukávu pár triků, které vám pomohou trávení připravit na náročné podmínky na cestách.

Přečíst více

Sport a jeho vliv na trávicí systém

Všichni dobře víme, že při sedavém zaměstnání je pro celkové zdraví i zdraví trávicího systému důležitý pohyb. Nic se ale nesmí přehánět a velmi aktivní sportovci za svou vášeň často musejí zaplatit. V dnešním blogu se podíváme jednak na to, jak pohyb trávení prospívá, a také si povíme, jak extrémní sportovní výkony mohou negativně ovlivňovat střevní mikrobiotu a imunitní systém. Dále poradíme, jak fyzickou aktivitu a zdravé trávení správně skloubit dohromady

Přečíst více

Těhotenství – úžasný čas s drobnými úskalími

Od okamžiku, kdy se dozvíte o svém těhotenství, si začnete všímat, že se vaše tělo mění. Jak se přizpůsobuje nové situaci, projevují se změny – některé z nich očekávané, jiné méně.

Přečíst více

Imunitní systém – efektivní ochrana 24 hodin 7 dní v týdnu

V našem těle funguje složitý systém, který nás chrání před škodlivými cizorodými látkami, patogeny a antigeny (viry, bakterie, škodliviny), s nimiž každý den přicházíme do styku. Poskytuje nám nepřetržitou ochranu bez ohledu na to, co právě děláme nebo kde jsme - 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. Tento obranný a monitorovací systém označujeme termínem imunita nebo imunitní systém.

Přečíst více