Důležitost vědeckých důkazů

Společnost BioGaia® si velmi dobře uvědomuje, že pro potvrzení účinnosti, a především bezpečnosti probiotik obsažených v jejích produktech, je třeba provádět kvalitní a důkladné klinické testování.

BioGaia® uskutečnila velký počet klinických studií týkající se užívání L. reuteri ve formě doplňku stravy. K dnešnímu dni bylo provedeno 266 klinických studií s lidským kmenem L. reuteri, do nichž bylo zahrnuto přibližně 22 634 jedinců všech věkových kategorií. L. reuteri se výborně uplatňuje při obnově bakteriální rovnováhy ve střevě a je zcela bezpečný jak pro děti, tak pro dospělé. Závěry studií s probiotickými bakteriemi L. reuteri byly zpracovány ve více než 221 odborných článcích a byly publikovány v různých vědeckých časopisech, což prokazuje jejich vysokou relevanci.

Ne všechna probiotika jsou stejná

Probiotika jsou běžně označována jako „přátelské bakterie“, ale je třeba vědět, že ne všechna jsou stejná. 

Limosilactobacillus reuteri Protectis® (DSM 17938) je jedním z nejlépe prozkoumaných probiotických kmenů na trhu, a to zvláště ve věkové kategorii kojenců a dětí do 3 let. Přípravek BioGaia® Protectis® byl testován při 179 klinických studiích se 17 969 účastníky, z nichž 83 % tvořily děti. Bylo potvrzeno, že užívání probiotického kmene Limosilactobacillus reuteri Protectis® je zcela bezpečné, a to je velmi důležité zejména pro rodiče, kteří mají zájem podávat probiotika svým dětem. Výsledky studií byly zpracovány do více než 150 článků publikovaných v odborných periodicích, což je dalším důkazem, že tato probiotika jsou uznávána mezi experty.

Podrobnější informace