Limosilactobacillus reuteri - společná evoluce

Přibližně před čtyřmi miliardami let se jako první živočišný druh na Zemi vyvinuly bakterie. Od té doby tyto jednobuněčné organismy dobře prospívají a mají své nezastupitelné místo v přírodě. Díky své neuvěřitelné přizpůsobivosti přežívají i v extrémních klimatických podmínkách, nevadí jim výbuchy sopek ani nízké teploty během dob ledových.

Bakterie žijící uvnitř i na povrchu lidského těla se vyvíjejí společně s námi. Vědci prokázali, že bakteriální druh Limosilactobacillus reuteri nás provází a vyvíjí se společně s námi již miliony let. Výsledkem tohoto procesu je úspěšná symbióza našich organismů. Limosilactobacillus reuteri patří mezi bakteriální druhy, které jako první osidlují střevo novorozenců.

Proč je Limosilactobacillus reuteri tak zvláštní?

Vlastnosti a působení probiotických bakterií souvisí s tím, o jaký kmen se přesně jedná. 

Každý má totiž jiné vlastnosti. Přípravky BioGaia® obsahují L. reuteri, bakterie z rodu laktobacilů, konkrétně kmen L. reuteri Protectis® (L. reuteri DSM 17938). Lidský trávicí trakt je pro tento probiotický kmen přirozeným prostředím, takže má všechny předpoklady k tomu, aby v něm dobře prospíval a vyvíjel se. Jako takový L. reuteri Protectis® přirozeně doplňuje střevní mikrobiotu.

Bezpečnost na prvním místě – BioGaia® a L. reuteri Protectis®

Je užívání L. reuteri Protectis® bezpečné? Jedním slovem: ano. V posledních letech byla bezpečnost přípravků BioGaia® potvrzena při mnoha klinických studiích, do nichž byli zařazeni lidé všech věkových kategorií – zdraví novorozenci, kojenci, děti i dospělí.

L. reuteri Protectis® splňuje základní kritéria pro bezpečnost probiotik: je lidského původu, vyrábí se v přísně regulovaných podmínkách, aby nedošlo ke kontaminaci, jeho bezpečnost byla prokázána na cílové populaci, neobsahuje žádné toxiny ani geny způsobující antibiotickou rezistenci, má název podle oficiálního názvosloví.   

Prověřeno a otestováno spotřebiteli

Klinické studie prokázaly, že přípravky BioGaia® jsou bezpečné a nemají nežádoucí účinky (dokonce ani ve vysokých dávkách překračujících běžné dávkování). O bezpečnosti ještě více vypovídá skutečnost, že od roku 1996 se spotřebovalo více než 2,5 mld. denních dávek přípravků BiaGaia®, aniž by byly nahlášeny nějaké nežádoucí účinky.  Proto můžeme hrdě prohlásit, že přípravky BioGaia® jsou velmi bezpečné!

L. reuteri

Přípravky BioGaia® obsahují živé bakterie rodu L. reuteri. Jedná se o jedny z nejlépe prozkoumaných probiotik na světě.

Přečíst více

Průjem

Průjem se může objevit zcela náhle a bez varování. U kojenců a malých dětí existuje velké riziko dehydratace (odvodnění organismu), proto je důležité vědět, jak při průjmu správně postupovat.

Přečíst více

Trávicí systém & Imunita

Bakterie žijí na kůži, na sliznicích v ústech a v nose, ale největší množství jich najdeme ve střevech. Je tedy jasné, že naše střeva jsou důležitá i pro náš imunitní systém.

Přečíst více

Co jsou probiotika

„Probiotikum“ znamená „pro život“. Tímto termínem označujeme speciální kategorii prospěšných živých mikroorganismů. Přečtěte si o těchto droboučkých pomocníčcích více.

Přečíst více