Limosilactobacillus reuteri - společná evoluce

Přibližně před čtyřmi miliardami let se jako první živočišný druh na Zemi vyvinuly bakterie. Od té doby tyto jednobuněčné organismy dobře prospívají a mají své nezastupitelné místo v přírodě. Díky své neuvěřitelné přizpůsobivosti přežívají i v extrémních klimatických podmínkách, nevadí jim výbuchy sopek ani nízké teploty během dob ledových.

Bakterie žijící uvnitř i na povrchu lidského těla se vyvíjejí společně s námi. Vědci prokázali, že bakteriální druh Limosilactobacillus reuteri nás provází a vyvíjí se společně s námi již miliony let. Výsledkem tohoto procesu je úspěšná symbióza našich organismů. Limosilactobacillus reuteri patří mezi bakteriální druhy, které jako první osidlují střevo novorozenců.

Proč je Limosilactobacillus reuteri tak zvláštní?

Vlastnosti a působení probiotických bakterií souvisí s tím, o jaký kmen se přesně jedná. 

Každý má totiž jiné vlastnosti. Přípravky BioGaia® obsahují L. reuteri, bakterie z rodu laktobacilů, konkrétně kmen L. reuteri Protectis® (L. reuteri DSM 17938). Lidský trávicí trakt je pro tento probiotický kmen přirozeným prostředím, takže má všechny předpoklady k tomu, aby v něm dobře prospíval a vyvíjel se. Jako takový L. reuteri Protectis® přirozeně doplňuje střevní mikrobiotu.

Bezpečnost na prvním místě – BioGaia® a L. reuteri Protectis®

Je užívání L. reuteri Protectis® bezpečné? Jedním slovem: ano. V posledních letech byla bezpečnost přípravků BioGaia® potvrzena při mnoha klinických studiích, do nichž byli zařazeni lidé všech věkových kategorií – zdraví novorozenci, kojenci, děti i dospělí.

L. reuteri Protectis® splňuje základní kritéria pro bezpečnost probiotik: je lidského původu, vyrábí se v přísně regulovaných podmínkách, aby nedošlo ke kontaminaci, jeho bezpečnost byla prokázána na cílové populaci, neobsahuje žádné toxiny ani geny způsobující antibiotickou rezistenci, má název podle oficiálního názvosloví.   

Prověřeno a otestováno spotřebiteli

Klinické studie prokázaly, že přípravky BioGaia® jsou bezpečné a nemají nežádoucí účinky (dokonce ani ve vysokých dávkách překračujících běžné dávkování). O bezpečnosti ještě více vypovídá skutečnost, že od roku 1996 se spotřebovalo více než 2,5 mld. denních dávek přípravků BiaGaia®, aniž by byly nahlášeny nějaké nežádoucí účinky.  Proto můžeme hrdě prohlásit, že přípravky BioGaia® jsou velmi bezpečné!

Když je bříšku smutno: břišní diskomfort u miminek

Ať už jde o první, druhé či dokonce již třetí dítě, přivést je na svět se vždy podobá kroku do neznáma. Následná cesta může být jednoduchá, křivolaká a sem tam kombinací obou. Když však vaše novorozeně prožívá potíže s bříškem, bude to nejspíš pořádně divoká jízda. Podívejme se, jak takový stav rozpoznat a jaké jsou způsoby, jak ho lze zmírnit.

Přečíst více

Výživná zimní strava: Budování imunity a doplňování střevní mikrobioty celé rodiny díky zdravým návykům

Pohodové rodinné večery u krbu, zábava na sněhu, ale také rýma, chřipkové období a každodenní výzvy pro naši imunitu – to vše přichází se zimním obdobím. Přesto může dobře vyvážená a výživná strava společně se zdravými návyky představovat účinnou podporu našeho zdraví. Zjistěte s námi více, a nakonec si přichystejte také zajímavou a výživnou pochoutku.

Přečíst více

L. reuteri

Přípravky BioGaia® obsahují živé bakterie rodu L. reuteri. Jedná se o jedny z nejlépe prozkoumaných probiotik na světě.

Přečíst více