Probiotikum znamená „pro život”

Slovo probiotikum se používá k označení přátelských bakterií a jedná se o složeninu dvou řeckých slůvek - „pro” má stejný význam jako v češtině a „bios” znamená „život“.

Abychom mohli mikroorganismus považovat za probiotikum, musí být živý, aktivní a jeho účinky musejí být podloženy klinickými studiemi. Při doplňování probiotických bakterií v podobě tablet či kapek je důležité, aby přípravek obsahoval stejný bakteriální kmen a byl dávkován stejně jako v provedených klinických studiích. Mezi nejběžnější typy bakterií používaných v probiotických přípravcích patří bakterie mléčného kvašení (laktobacily), mezi něž patří i L. reuteri Protectis® obsažený v přípravcích BioGaia®.

Probiotika – přátelé na celý život

Bakterie jsou od narození nedílnou součástí lidského těla. Náš organismus neustále a vytrvale usiluje o udržení rovnováhy ve složení střevní mikrobioty. Tato rovnováha však může být velmi snadno narušena, zejména u malých dětí, novorozenců a kojenců. V takovém případě je třeba obnovu střevní mikrobioty podpořit, například prostřednictvím probiotických přípravků.

Ale ne všechna probiotika jsou stejná. Cílem společnosti BioGaia® je nabízet probiotika té nejvyšší kvality, důkladně klinicky prověřená, a tedy i bezpečná pro vás a vaše děti.

Péče o střevní mikrobiotu

Kdyby byl svět dokonalý, žádná probiotika bychom nepotřebovali. Svoji první dávku potřebných bakterií bychom dostali při porodu a později z mateřského mléka. Jedli bychom kvašené potraviny připravené tradičním způsobem a žili v souladu s přírodou.

Bohužel v našem moderním uspěchaném světě je lidský trávicí systém neustále bombardován alergeny, chemickými látkami a potenciálně škodlivými bakteriemi, které jsou obsaženy v jídle a pití. Také některá onemocnění, léky, špatné stravovací návyky a samozřejmě stres narušují rovnováhu naší střevní mikrobioty. Škodlivé bakterie se pak množí na úkor těch prospěšných. Obohacení jídelníčku o probiotika může přispět k udržení správného množství bakterií tvořících normální střevní mikrobitu.

Trávicí systém & Imunita

Bakterie žijí na kůži, na sliznicích v ústech a v nose, ale největší množství jich najdeme ve střevech. Je tedy jasné, že naše střeva jsou důležitá i pro náš imunitní systém.

Přečíst více

Průjem

Průjem se může objevit zcela náhle a bez varování. U kojenců a malých dětí existuje velké riziko dehydratace (odvodnění organismu), proto je důležité vědět, jak při průjmu správně postupovat.

Přečíst více

Co jsou probiotika

„Probiotikum“ znamená „pro život“. Tímto termínem označujeme speciální kategorii prospěšných živých mikroorganismů. Přečtěte si o těchto droboučkých pomocníčcích více.

Přečíst více

L. reuteri

Přípravky BioGaia® obsahují živé bakterie rodu L. reuteri. Jedná se o jedny z nejlépe prozkoumaných probiotik na světě.

Přečíst více