Probiotikum znamená „pro život”

Slovo probiotikum se používá k označení přátelských bakterií a jedná se o složeninu dvou řeckých slůvek - „pro” má stejný význam jako v češtině a „bios” znamená „život“.

Abychom mohli mikroorganismus považovat za probiotikum, musí být živý, aktivní a jeho účinky musejí být podloženy klinickými studiemi. Při doplňování probiotických bakterií v podobě tablet či kapek je důležité, aby přípravek obsahoval stejný bakteriální kmen a byl dávkován stejně jako v provedených klinických studiích. Mezi nejběžnější typy bakterií používaných v probiotických přípravcích patří bakterie mléčného kvašení (laktobacily), mezi něž patří i L. reuteri Protectis®obsažený v přípravcíchBioGaia®.

Probiotika – přátelé na celý život

Bakterie jsou od narození nedílnou součástí lidského těla. Náš organismus neustále a vytrvale usiluje o udržení rovnováhy ve složení střevní mikrobioty. Tato rovnováha však může být velmi snadno narušena, zejména u malých dětí, novorozenců a kojenců. V takovém případě je třeba obnovu střevní mikrobioty podpořit, například prostřednictvím probiotických přípravků.

Ale ne všechna probiotika jsou stejná. Cílem společnosti BioGaia® je nabízet probiotika té nejvyšší kvality, důkladně klinicky prověřená, a tedy i bezpečná pro vás a vaše děti.

Péče o střevní mikrobiotu

Kdyby byl svět dokonalý, žádná probiotika bychom nepotřebovali. Svoji první dávku potřebných bakterií bychom dostali při porodu a později z mateřského mléka. Jedli bychom kvašené potraviny připravené tradičním způsobem a žili v souladu s přírodou.

Bohužel v našem moderním uspěchaném světě je lidský trávicí systém neustále bombardován alergeny, chemickými látkami a potenciálně škodlivými bakteriemi, které jsou obsaženy v jídle a pití. Také některá onemocnění, léky, špatné stravovací návyky a samozřejmě stres narušují rovnováhu naší střevní mikrobioty. Škodlivé bakterie se pak množí na úkor těch prospěšných. Obohacení jídelníčku o probiotika může přispět k udržení správného množství bakterií tvořících normální střevní mikrobitu.

Trávicí systém & Imunita

Bakterie žijí na kůži, na sliznicích v ústech a v nose, ale největší množství jich najdeme ve střevech. Je tedy jasné, že naše střeva jsou důležitá i pro náš imunitní systém.

Přečíst více

Průjem

Průjem se může objevit zcela náhle a bez varování. U kojenců a malých dětí existuje velké riziko dehydratace (odvodnění organismu), proto je důležité vědět, jak při průjmu správně postupovat.

Přečíst více

L. reuteri

Přípravky BioGaia® obsahují živé bakterie rodu L. reuteri. Jedná se o jedny z nejlépe prozkoumaných probiotik na světě.

Přečíst více