Antibiotika
Když dítě onemocnění, je někdy nevyhnutelné, aby lékař nasadil antibiotika. Příliš časté užívání antibiotik může ale narušit zdraví trávicího ústrojí.
Přečíst víceThe information on this part of the website is intended only for health care professionals. I am an expert within the meaning of Act No. country xy. I herewith confirm that I am a professional according to this definition.
Unfortunately, as you are not a health care professional we cannot provide you this information.
Průjem je definován jako výskyt více než tří řídkých či vodnatých stolic denně. Průjem je jedním z nejběžnějších dětských zdravotních problémů na celém světě.
Nejběžnějšími příčinami průjmu u dětí jsou buď patogenní mikroorganismy (infekční průjem), dietní chyba nebo antibiotická léčba. Všechny tyto příčiny mají za následek narušení střevní mikrobioty. Průjem může být doprovázen i jinými příznaky, jako je zvracení, horečka, nechutenství a dehydratace. Děti jsou při průjmu velmi náchylné k dehydrataci, proto je důležité rozpoznat včas její příznaky, což je méně časté močení a malátnost. Lékařskou pomoc byste měli vyhledat, pokud průjem trvá déle než 3 dny, ve stolici je přítomna krev nebo dítě vykazuje známky dehydratace.
U dětí je při průjmu doporučováno doplňovat probiotika (laktobacily) k posílení střevní mikrobioty. Kapky nebo tablety BioGaia® s prospěšným probiotickým kmenem L. reuteri Protectis® přispívají k udržení přirozené mikrobiální rovnováhy ve střevě.
Ve většině případů akutní průjem, zejména virového původu, odezní sám od sebe. Zde je několik rad, jak zmírnit příznaky a uspíšit uzdravení u dětí a dospívajících.
Ze všeho nejdůležitější je zajistit dostatečný příjem tekutin (ovocné džusy a sycené nápoje nejsou vhodné), abyste doplnili ztráty vody, které jsou při průjmu běžné. Vhodné je doplňovat probiotické bakterie k zachování střevní mikrobioty. Světová zdravotnická organizace a UNICEF doporučují k rehydrataci doplňovat také zinek.
V těchto případech se doporučuje doplňovat střevní mikrobiotu vhodným probiotickým přípravkem, například v podobě kapek či tablet BioGaia®, které obsahují patentovaný probiotický kmen L. reuteri Protectis®.
Když dítě onemocnění, je někdy nevyhnutelné, aby lékař nasadil antibiotika. Příliš časté užívání antibiotik může ale narušit zdraví trávicího ústrojí.
Přečíst více„Probiotikum“ znamená „pro život“. Tímto termínem označujeme speciální kategorii prospěšných živých mikroorganismů. Přečtěte si o těchto droboučkých pomocníčcích více.
Přečíst víceJe normální, když děti čas od času bolí břicho. Pokud se ale bolesti opakují příliš často, mohou negativně ovlivnit kvalitu života celé rodiny.
Přečíst více