Nová dobrodružství pro imunitu

Děti neustále zkoumají nové věci a vrhají se do dobrodružství. Nová místa, kamarádi, zkušenosti – každý den se malí průzkumníci naučí nebo uvidí něco nového. Jakmile nastoupí do školky či školy, jejich organismus se začne setkávat i s novými mikroorganismy.

Nástup do kolektivního zařízení představuje pro dětský imunitní systém náročnou zatěžkávací zkoušku. Nemocnost většinou prudce stoupne, protože nemocné děti často nezůstávají doma, a infekce se šíří v kolektivu. Zejména ve školce a v prvních letech školní docházky jsou děti v úzkém kontaktu, a jsou proto náchylnější k infekčním onemocněním. Je proto důležité naučit děti mýt si pravidelně ruce a nedávat hračky do úst. Když dítě onemocní, mělo by zůstat doma, aby nenakazilo ostatní. Na podzim a v zimě je vhodné imunitní systém podpořit.

Podpořte dětský imunitní systém

V současnosti už je obecně známo, že většina buněk imunitního systému se nachází v trávicím systému.

Kromě toho vědecký výzkum v poslední letech prokázal, že na normální funkci imunitního systému se výrazně podílí vitamin D. Během podzimu a zimy, kdy méně svítí slunce, je vhodné vitamin D doplňovat. Doporučená denní dávka vitaminu D u dětí starších 1 roku a dospívajících je 15 mikrogramů.**

15

microgramů / den

L. reuteri Protectis® s vitaminem D3 může přispět k posílení imunitního systému.

Dětské kapky BioGaia® Protectis® s vitaminem D obsahují 10 µg vitaminu D3 (400 IU) v denní dávce. 

BioGaia® Protectis® probiotické tablety s vitaminem D mají pomerančovou příchuť a obsahují 20 μg vitaminu D3 (800 IU) v každé tabletě, jsou tedy vhodné pro děti od 12 let.

**Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA)

Antibiotika

Když dítě onemocnění, je někdy nevyhnutelné, aby lékař nasadil antibiotika. Příliš časté užívání antibiotik může ale narušit zdraví trávicího ústrojí.

Přečíst více

Co jsou probiotika

„Probiotikum“ znamená „pro život“. Tímto termínem označujeme speciální kategorii prospěšných živých mikroorganismů. Přečtěte si o těchto droboučkých pomocníčcích více.

Přečíst více